poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Sałatka warzywna na zimę

W tym roku w temacie przetworów mało się u mnie dzieje, troszkę dżemów, kilka słoików kompotu, coś z pomidorów w planach jeszcze papryka i buraczki no i winogron bo pięknie dojrzewa na działce. Sałatek do słoików miałam wcale nie robić ( taki był plan :) ) , ale jak to ani jednego słoiczka nie mieć w piwnicy na leniwy zimowy dzień, kiedy trzeba coś na szybko przygotować na obiad, no i zrobiłam sałatkę ze starego przepisu bo ona zawsze się sprawdzała, a od kilku lat zastąpiłam ją innymi przepisami. Prosta i bardzo smaczna, polecam.


Sałatka warzywna na zimę 

wtorek, 20 sierpnia 2019

Ciasto z maślanką i truskawkami

Kupiłam troszkę truskawek, ale zdecydowanie to nie jest sezon na nie, bo z truskawkami to one tylko wygląd miały wspólny. Chętnych do ich zjedzenia nie było, więc skończyły w cieście i tak smakowały doskonale :)
Ciasto z maślanka jest pyszne, choć bywa kapryśne i lubi się zrobić w nim zakalec, dlatego wszystkie użyte do niego składniki muszą mieć temperaturę pokojową.


Ciasto z maślanką i truskawkami 

poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Klopsiki z cukinią w sosie cukiniowym

Kumulacja cukinii na działce nie może się skończyć inaczej jak jej kumulacją w potrawach :)
Delikatne w smaku i bardzo smaczne pulpety, ryż pasował do nich idealnie


Klopsiki z cukinią w sosie cukiniowym

piątek, 16 sierpnia 2019

Piernik z cukinią

Nie jest to ciasto czekoladowe, ani cukiniowe, a jest to pyszny i pachnący piernik z cukinią. Piernik w letnim wydaniu bo takie smaki bardziej nam się z grudniem kojarzą.

Piernik z cukinią

czwartek, 15 sierpnia 2019

Ciasto z kaszą manną i morelami

Przepis podpatrzony tutaj , ciasto wyszło  smaczne i bardzo ładnie się prezentowało choć przyznam, że moje morelki były wyjątkowo kwaśne i polanie biała czekoladą mało dało :)
Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej i szklanka miała pojemność 250 ml.

Ciasto z kaszą manną i morelami

piątek, 9 sierpnia 2019

Torcik kokosowo-malinowy

Malutki torcik z moim ulubionym koksem, tort powstał tak bez okazji, bo kto nam zabroni zjeść dobre ciacho w środku tygodnia :) Moje przełożenie to gotowa pralina kokosowa, ale możemy ją śmiało zastąpić taką wkładką z białej czekolady i wiórek kokosowych oraz wafli princessa tez jest pysznie.


 Torcik kokosowo-malinowy
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwatorzy

Wszystkie teksty i zdjęcia są mojego autorstwa i proszę ich nie kopiować bez mojej zgody