niedziela, 29 lipca 2018

Keks z marchewką i cukinią

Niby słodkie, niby ciasto, a jednak możemy nie mieć przy nim tak wielkich wyrzutów sumienia bo przecież w swoim składzie ma warzywa :)  tutaj przepis w wersji oryginalnej bo ten jest po małych zmianach.


Keks z marchewką i cukinią 

wtorek, 24 lipca 2018

Mirabelkowy przysmak

Dostałam takie małe śliweczki i ponoć były to mirabelki, były malutkie i przepyszne, a w połączeniu z  kruszonką co zastąpiła nam ciasto to był deser idealny.


Mirabelkowy przysmak

czwartek, 19 lipca 2018

Kruche z papierówkami

Tego deseru chyba nie ma potrzeby zachwalać :) podane na ciepło z gałeczką lodów to czysta poezja, ale na zimno też nic jemu nie brakuje.


Kruche z papierówkami 

piątek, 13 lipca 2018

Zupa z żołądków drobiowych

Zupa żołądkowa lub jak inni wolą flaczki drobiowe, choć dla mnie flaczki to inna zupa. Pogoda od kilku dni nas nie rozpieszcza i tak do końca nie jest wakacyjna to i zupkę można zjeść :) Szczerze to nie wiem czemu się na nią dzisiaj zdecydowałam bo gotuję ją od wielkich lub jeszcze większych dzwonów. Żołądki kupiłam i stał się fakt gotujemy, choć w połowie krojenia na cienkie paseczki zaczęłam żałować swojej decyzji i myśleć, że przecież mógł być na obiad makaron z serem :) Kiedy przebrnęłam przez żołądki to już było z górki i w efekcie końcowym nasyciłam na jakiś czas swój apetyt.


Zupa z żołądków drobiowych

środa, 11 lipca 2018

Murzynek z wiśniami

Dzisiaj moje dziecko zabrało się za pieczenia i jak to ma w zwyczaju zerknęła  po przepis na swoją ulubioną stronkę , oczywiście wprowadziła swoje dwa grosze do tego ciasta, ale w efekcie końcowym wyszło pysznie.

Murzynek z wiśniami 

wtorek, 10 lipca 2018

Pierogi z kapustą i boczkiem

Dzisiaj nie na słodko, a całkiem w przeciwną stronę :)
 Pierogi chodziły mi po głowie już od jakiegoś czasu, ale chęć na pieroga za nic nie chciała się dogadać z chęcią do lepienia, aż wreszcie dzisiaj nadszedł ten dzień :) Najlepiej smakują z czerwonym barszczykiem choć u mnie były tylko polane tłuszczem i było pysznie.


Pierogi z kapustą i boczkiem

niedziela, 8 lipca 2018

Torcik z agrestem i malinami

Przy niedzieli do kawy ciasto musi być obowiązkowo, a w sezonie owocowym koniecznie z owocami. Agrest uwielbiam od dziecka pod każdą postacią, kompot, racuszki czy ciasto to dla mnie bez znaczenia, a dzisiaj podrzucam przepis na proste ciasto o pysznym kwaskowym smaku.


Torcik z agrestem i malinami 

środa, 4 lipca 2018

Czekoladowo - owocowe ciasto

Troszkę czerwonego agrestu, troszkę malin i chwila w kuchni dało nam tak wspaniałe ciasto. Zapewniam, że smakuje tak jak wygląda czyli bajecznie, a może nawet lepiej.


Czekoladowo-owocowe ciasto

poniedziałek, 2 lipca 2018

Sernik z truskawkami

Sezon na truskawki niestety się skończył, a u mnie Emilka wsadziła je do sernika, a przepis zapożyczyła z jednej z jej ulubionych stron. Truskawek w naszym serniku jest więcej jak w oryginalnym przepisie, ale tak było pysznie i to było takie truskawkowe pożegnanie na ten rok :)

Sernik z truskawkami i kruszonką 

niedziela, 1 lipca 2018

Wspomnienia :)

Wszystko co dobre szybko się kończy i na otarcie łez zostają tylko zdjęcia oraz  wspomnienia tych pięknych dni. Moje akumulatorki zostały bardzo fajnie podładowane i na dzień  dzisiejszy mam sporą dawkę energii co zamierzam w najbliższym czasie wykorzystać.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwatorzy

Wszystkie teksty i zdjęcia są mojego autorstwa i proszę ich nie kopiować bez mojej zgody