niedziela, 28 stycznia 2018

Farbowane serduszka

Urok tych ciastek polega na tym, że dzięki łączeniu kulek z ciasta uzyskujemy każde ciastko inne i nie ma dwóch takich samych. Smaczne, kruche serduszka do popołudniowej kawy.


Farbowane serduszka 

wtorek, 23 stycznia 2018

Roladki z szynki z grzybami

Kupiłam szynkę z zamiarem upieczenia jej w całości, ale znalazłam w lodówce jeszcze jeden zamrożony woreczek grzybów i to już chyba najwyższy czas był na ich użycie. W pierwszej chwili plan był taki, szynka do piekarnika, a grzyby do sosu, ale w ostatniej chwili zmieniłam zdanie i powstało coś takiego.


Roladki z szynki z grzybami 

niedziela, 21 stycznia 2018

Pączki dyniowe

Coś mnie korciło, aby pokombinować ze smakiem pączków i tak natknęłam się na ten przepis
Musu z dyni ma w piwnicy mały zapas więc się nie zastanawiałam tylko postanowiłam zrobić, ale muszę je jeszcze powtórzyć bo za szybko się rozeszły i nie poczułam dobrze ich smaku :) Nie do końca trzymałam się przepisu bo wyszło mi zbyt luźne ciasto i musiałam dosypać więcej mąki, może to przez to, że użyłam zwykłej mąki pszennej i tak podaję przepis z moimi zmianami.

Paczki dyniowe 

sobota, 20 stycznia 2018

Nowy rok i pierwsze torty

Tymi torcikami ja witam ten rok, a za dwa tygodnie na tapetę wejdzie tort dla Hani i tutaj sprawa się komplikuje bo totalna pustka w mojej głowie brak pomysłu na dekorację. Torty nic specjalnego, ale na rodzinne potrzeby wystarczą, a ja i tak jestem z nich dumna :)
wtorek, 16 stycznia 2018

Sałatka z kaszą

Sałatka z kaszą i warzywami jako dodatek do  kurczaka to bardzo smaczny obiad w kilka minut nie licząc czasu studzenia kaszy. Kasza orkiszowa bez gotowania to bardzo sprytna nowość od Cenos , szybka w przygotowaniu bo potrzeba tylko gorącą wodę i miseczkę, a  co najważniejsze smaczna.


Sałatka z kaszą orkiszową

niedziela, 14 stycznia 2018

Kruchy przekładaniec z budyniem

Emilka ostatnio poszukiwała starych zdjęć i dokopała się nawet do albumu w którym są zdjęcia jej tatusia noszącego jeszcze pieluszki i tak za tą  sprawą  mojego męża wzięło na wspominki. Wspomnienia czasami wywołują uśmiech, a czasami łezkę w oku i na to nic nie poradzimy. W opowieściach o radościach i psotach pojawiało się ciasto co towarzyszyło mojemu mężowi przez wszystkie lata, a to za sprawą nieżyjącej już  jego mamy bo to było jej popisowe ciasto. Przepis na żółtej karteczce w domu był choć ja nigdy z niego nie korzystałam bo było przecież tak wiele innych, chęć sprawienia przyjemności dla mojego męża skusiła mnie do upieczenia tego ciasto i to nie był błąd :) Ciasto ma jednak jeden warunek, a jest nim budyń co ma być koniecznie różowy, a cała reszta jest banalnie prosta.

Kruchy przekładaniec z budyniem ( Ciasto babci Władzi)

niedziela, 7 stycznia 2018

Sernik z murzynkiem

Niby dwa ciasta w jednym przez co nie jest to tani przepis, ale za to wychodzi przepyszne połączenie.
Pomysł na dzisiejszą słodkość mam od Anuli i szczerze polecam.

Sernik z murzynkiem 

czwartek, 4 stycznia 2018

Nalewka z żurawiny

Specjalnie alkoholowa to ja nie jestem, ale dobrą naleweczkę to lubię :) Temat nalewek zgłębiam przynajmniej raz do roku bo staram się w sezonie zrobić choć jeden nowy smak nie tylko klasycznie z wiśni ( moja ulubiona) w tym roku padło na żurawinę. Świeże owoce żurawiny kupiłam tak przez przypadek bo wpadły mi w oko. Zanim postawiłam słoik troszkę poczytałam przepisów i tak jedni radzili owce skręcić przez maszynkę, a inni tylko pociąć na mniejsze kawałki, jedni od razu sypali cukier, inni po jakimś czasie. Ostatecznie posiłkowałam się przepisem na nalewkę z głogu, zamieniając głóg na żurawinę i wyszła od teraz moja nowa ulubiona. Szkoda mi było wywalać wszystkie owoce więc przełożyłam część do mniejszego słoiczka, zalałam nalewką i mam zamiar wykorzystać to do ciast i dekoracji tortów. Nalewka z żurawiny 

poniedziałek, 1 stycznia 2018

Serca z piernika

Przed świętami jakoś brakło mi czasu na dodanie tego przepisu, zresztą piekłam je na ostatni dzwonek :) Mogę przepis zostawić i dodać na koniec roku, ale na 100% gdzieś posieję zdjęcia w czeluściach komputera, a zważając na to, że w domach stoją jeszcze choinki to zostawię pierniczki teraz na blogu, a są przepyszne.


Serca z piernika 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwatorzy

Wszystkie teksty i zdjęcia są mojego autorstwa i proszę ich nie kopiować bez mojej zgody