Nasze dzisiejsze późne śniadanie :) czyli słodkie kukurydziane naleśniki.
Złote naleśniki
czwartek, 30 października 2014
środa, 29 października 2014
Rozgrzewający kapuśniak
Dzisiaj przywitał mnie zimny i mroźny ranek więc trzeba było coś rozgrzewającego przygotować i najlepiej, aby nie było przy tym zbyt dużo pracy. Na dnie szafki leżał sobie szybkowar więc go przeprosiłam i odkurzyłam :), a potem przygotowałam proste, ale bardzo sycące danie. Tak do końca nie jest to kapuśniak, a bardziej takie gęste danie jednogarnkowe z kapustą. Ja przygotowałam wszystko w szybkowarze, ale zwykły garnek idealnie się też do tego nadaje.
Rozgrzewający kapuśniak
Rozgrzewający kapuśniak
poniedziałek, 27 października 2014
Puszysty serniczek
Nie będę opisywać jak powstał ten sernik, ale moja córcia miała przy tym niezły ubaw, a serniczek wyszedł przepyszny taki puszysty i pachnący.
Puszysty serniczek
Puszysty serniczek
sobota, 25 października 2014
czwartek, 23 października 2014
Kruche ciasto z orzechową polewą
Ciasto wygląda może mało atrakcyjnie, ale mi bardzo smakowało, a zapach pieczonego ciasta przyjemnie umilił ten ponury dzień.
Kruche ciasto z orzechową polewą
Kruche ciasto z orzechową polewą
wtorek, 21 października 2014
Placuszki na śniadanie
Dla mnie idealne śniadanie to śniadanie na ciepło, a na takie śniadanie lubię zjeść jajecznicę lub naleśniki, albo racuszki, ale takie placuszki to też nie jest zły pomysł. Przygotowanie ich nie jest trudne, ale ciasto wymaga troszkę czasu na wyrośniecie więc jest to idealne sobotnie śniadanie ja w tym momencie przebywam na zwolnieniu lekarskim więc mogłam sobie pozwolić na takie placuszki nawet w tygodniu.
Placuszki na śniadanie
Placuszki na śniadanie
poniedziałek, 20 października 2014
Ciasto z kaszką
Po małej przerwie wróciłam do swojej kuchni i zrobiłam ciasto z okazji wydarzenia
Ciasto wyszło zaskakująco smaczne i kolejny raz takie wspólne pieczenie zmobilizowało mnie do zrobienia ciasta za które normalnie bym się nie zabrała i dlatego lubię takie wydarzenia :)
Ciasto z kaszką
Ciasto wyszło zaskakująco smaczne i kolejny raz takie wspólne pieczenie zmobilizowało mnie do zrobienia ciasta za które normalnie bym się nie zabrała i dlatego lubię takie wydarzenia :)
Ciasto z kaszką
Subskrybuj:
Posty (Atom)